3D Araba ve Yarış Oyunlarına Olan Yoğun İlginin Kaynağı

Benim bile çocukluğum aklıma geliyor oyuncak arabalar ile el ele yarış heyecanı içerisinde oluyorduk. Ama şimdiki nesil çok şanslı sadece parmakları ile milyon dolarlık araçları istediği gibi kullanıyorlar. Yazımıza genel bilgilendirici içeriğimiz ile devam ediyoruz. Eğlence sektöründe yeni siteler piyasaya çıkmakla beraber beraberinde eğlenceli vakit geçirebileceğimiz oyunlar da geliyor. Bu oyunların başında 3D oyunlar bulunuyor. Bu oyunlarda en çok tercih edilen kategori ise “Araba” bölümü. Kaliteli efektler ve grafiklere sahip olan bu 3D araba oyunlarında, arabayı hem modifiye edebiliyor, modeli seçebiliyor ve aynı zamanda yarışabiliyorsunuz.

Bugün oyun sitelerine şöyle bir göz attığımızda karşımıza en çok araba kategorisindeki oyunlar çıkıyor. Ama oyun ve araba tutkunları genellikle 3D oyunları tercih ediyorlar. Genel olarak yön tuşlarının ve farenin kullanıldığı bu oyunlarda, siteden siteye oyun kalitesi değişebiliyor.

Hemen hemen her yaştan insanın oynayabileceği grafiklere sahip olan 3D araba oyunları, çoğu oyun sitesinde yer alıyor. 3D oyunların, normal boyutlu oyunlardan önemli farkları bulunuyor. Mesela normal bir oyun bilgisayar sistemini kasmazken, eğer bilgisayarın düşük sistem özellikleri varsa 3D oyunları kasıyor. Kasmakla yetinmeyip zaman zaman açmıyor bile.

Arabanın dışında 3D oyunlarda genel olarak en sevilen kategoriler şöyle; dövüş oyunları, beceri oyunları ve macera oyunları. Araba oyunlarının daha çok tercih edilmesindeki bir başka etken de gerçekten araba sürüyormuş gibi hissedilebilmesi. Gaz, fren ve vitesi oyunu oynayan kişi ayarlayabiliyor. Yani anlayacağınız oyun hem eğlenceli hem de öğretici bir yapıya sahip. 3D araba oyunları araba sürmek isteyenlere kesinlikle büyük keyif veriyor.


Çoğu sitede olmasa da bazı belli başlı sitelerde puan sistemi bulunmakta. Bu puan sistemi sayesinde diğer üyeleri geçip, ilk sıraya kadar çıkabilme imkanınız var. Tek yapmanız gereken bu 3D araba oyunlarında yüksek skora erişebilmek.
Paylaş :

 
Sitemizde 3D ve 3D Oyunlar yer almaktadır.
Copyright © 2014 - Tüm Hakları Saklıdır.
Tema ve Grafik Mas Grubu Tarafından Ücretsiz Olarak Dağıtılmaktadır.
Abone ol - Blogger Bünyesinde Barınıyoruz.