3D Oyunlar

Gazete, Televizyon ve Haber ajansları ile geçmiş bir kısa mazimiz olsada ilerleyen zamanların bizlere getirdiği yenilikler ile beraber internet ve bilişim alanıda bir hayli gelişmiş durumdadır. Geçmiş yıllarda insanlar bir derginin vereceği “demo” oyun CD’lerini merakla bekliyorlardı. Oyunlar belli bir yere ulaştıktan sonra ilerlemiyordu. Kimse o oyunların bitmesini istemiyordu. CD kapaklarının üstündeki çizimler, oyunun grafiklerinden ve efektlerinden apayrı ve farksızdı. CD kapakları kaliteli ancak oyun için aynı şeyi söyleyemeyiz. 2 boyutlu oyunların ön planda olduğu o yıllarda, bilgisayar kullanıcıları her geçen gün yeni oyun bekliyorlardı.


Artık günümüzde oyunlara erişmek kadar kolay bir şey yok. Eskiden 2 boyutlu olan oyunlar şimdi 3 boyutlu ve inanılmaz görsel efektlere sahip oldular. Yeni çıkan Java ve flash oyun destekli siteler, tek tık hızı sayesinde 3D oyunlara erişmemizi kolay bir hale getirmeyi başarıyor. Bu oyun sitelerinde birçok oyun kategorisi bulunmakta. Her yaştan insana hitap edecek 3D oyunlar, epey bir eğlenceli. Genellikle tercih edilen 3D oyun kategorisi ise şüphesiz “araba yarışları”. Gerçeğe pek bir yakın bu araba yarışlarında direksiyon ve vites kontrolünü ele alabiliyorsunuz. Diğer boyutlu oyunlara nazaran daha kaliteli görsellere sahip olan bu 3D oyunları, ister çoklu ister tek oynayabiliyorsunuz.

3D oyun dediğimizde aklımıza sadece araba yarışı değil birçok oyun geliyor elbette. Savaş oyunları, futbol oyunları ve çeşitli beceri oyunlarının da 3D versiyonları mevcut. Bazı oyun sitelerinde puan sistemi ile diğer üyeleri geçip, çeşitli ödüller kazanabiliyorsunuz. Her geçen gün adından söz ettiren bu 3D oyunları, ilerleyen yıllarda da aynı güncelliğini korur mu dersiniz?
Paylaş :

 
Sitemizde 3D ve 3D Oyunlar yer almaktadır.
Copyright © 2014 - Tüm Hakları Saklıdır.
Tema ve Grafik Mas Grubu Tarafından Ücretsiz Olarak Dağıtılmaktadır.
Abone ol - Blogger Bünyesinde Barınıyoruz.