Nedir?

Derinlemesine bir inceleme yapmaya devam edelim. Koder ve Grafiker alanın birleşimi sonucu ortaya harika sunumlar çıkabilmektedir. Bizler de bu harika çalışmaları sizlere sunmaya devam ediyoruz. İlgili alanlardan olan Flash ve Java destekli oyunların gün geçtikçe gelişmesiyle birlikte, eski bilgisayar oyunu yapımcıları artık bu tarz 3D oyunlara yönelmeye başladılar. Şu an çeşitli oyun sitelerine şöyle bir baktığımızda karşımıza birçok 3D oyun çıkmakta. Geçmiş yıllarda dergilerin verdiği demo oyunları merakla beklerken, şimdi istediğimiz oyuna internet üzerinden tek tık hızıyla ulaşabiliyoruz. Bunun sebebi teknoloji ve internet âleminin hızla değişmesinden başka bir şey değil.

3D oyunlardan bahsettik peki bu 3D nedir?
1- Yüksekliğin
2- Derinliğin ve
3- Genişliğin ele alındığı bir boyut türüdür.


İngilizce diliyle three dimension olarak da bilinir. 3 boyutun meydana gelebilmesi adına bir düzlem, 3 boyuta sahip herhangi bir obje ve önemli bir ışık kaynağının olması gereklidir. 3D’nin oyunlarda, filmlerde ve çeşitli yerlerde tercih edilme sebebi, diğerlerine göre biraz daha kolay kullanıcı ara yüzüne sahip olmalarıdır.


3D oyunlar ise bu özelliklerin harmanlanıp, eğlenceli bir hale getirildiği bir daldır. Çoğu kategorisi ve çeşidi bulunmaktadır. Bu oyunlar arasında en sevilenler her zaman için araba yarışlarıdır. Daha sonrasında macera oyunları, beceri oyunları ve dövüş oyunları yer almaktadır. Aslında dövüş oyunları dışında diğer oyunlarda 3D kaliteli bir şekilde kullanılmış. 3D dövüş oyunu genelde pek kaliteli olmuyor aslında. Site sahiplerinin neden ısrarla “3D dövüş oyunları” yazılı bir kategori koyduğunu anlamak zor. Çünkü hem rağbet görmüyor ve üç boyutlu grafik verileri çığ gibi oluyor ve internet kotasını dolduruyor. 
Paylaş :

 
Sitemizde 3D ve 3D Oyunlar yer almaktadır.
Copyright © 2014 - Tüm Hakları Saklıdır.
Tema ve Grafik Mas Grubu Tarafından Ücretsiz Olarak Dağıtılmaktadır.
Abone ol - Blogger Bünyesinde Barınıyoruz.